Tarihçemiz

 

1980'li yıllarda Türkiye ekonomisinde büyük değişimler ve gelişmeler yaşanmıştır. Gümrük duvarlarının indirilmesi, özel sektördeki büyüme, daha liberal bir ekonomik politika izlenmesi; Türkiye'nin dış dünya ile ticaretine büyük bir ivme kazandırmış, ihracat ve ithalat rakamları inanılmaz yükselmiştir. Dış ticaretin bu denli büyümesine paralel olarak, Türkiye'de nakliye sektörü de büyük önem kazanmış ve hızlı atılımlarda bulunmuştur.

 

İşte o dönemde ülkemizde nakliye sektöründeki bu potansiyeli değerlendirmek, dürüst ve güvenilir taşımacılıkta marka olmak için çok küçük yaşlarda ticarete atılan ve bilfiil değişik iş alanlarında çalışan Şükrü Atak; Ataklar Uluslararası Nakliyat'ı kurmuş, firma ve çalışanları ilkelerinden hiç taviz vermeden bugüne kadar büyüyerek gelmiştir.

 

O yıllarda 10 araçtan oluşan tır filosuyla İstanbul'un Şişhane semtinde taşımacılık sektörüne fark yaratmak için adım atan şirketimiz, karayolunda İtalya hattıyla vermekte olduğu hizmet parkuruna Yunanistan ve Balkan Ülkelerini de ekleyerek kapasitesini genişletip, verdiği sınırsız hizmetle bu rekabetin içinde baş sıralarda yer almıştır.

 

Firmamız sadece insan kaynaklarına yaptığı yatırım ile değil, donanımlı tır filosunu da hem sayı hem teknolojik olarak artan talepler, değişen müşteri beklentileri, genişleyen pazar payı, büyüme hızı doğrultusunda yenileyip, günden güne genişleterek uluslararası taşımacılıkta ilk tercih olduğunu kanıtlamaya devam etmektedir.

 

1981 yılında kurulduk.
1986'dan itibaren ihtisaslaşılan 3 ülkeye çalışmaya başladık. (İtalya, Yunanistan, Yugoslavya)
1994 yılında Yenibosna Merkezimize taşındık. (Ofis, Depo, Antrepo, Tamirhane)

1995 yılında İtalya'da kendi ofisimizi kurduk.

2004 yılında Yunanistan'da kendi ofisimizi kurduk.

 

Vizyonumuz

 

İlk tercih Benchmark olmak.

Uluslararası Lojistik sektöründe; iç ve dış müşteriler için ilk tercih, rakipler ve tüm sektörler içinde benchmak olmak.

 

Misyonumuz

 

Uluslararası arenada lojistik alanında; en yüksek müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Yenilikçi ve farklı olmak; uzun vadeli değerler yaratıp, karlı büyümeyi sağlamaktır.

Türkiye ve dünyada ki müşterilerimizin, ortaklarımızın ve çalışanlarımızın başarısı için adil ve uzun vadeli işbirlikleri oluşturmak ve yol göstermektir.

Hedeflerimize; yüksek motivasyona sahip, takım ruhu taşıyan ve donanımlı çalışanlarla ulaşmaktır.

Topluma ve çevreye karşı sorumluluk bilinciyle hareket etmektir.